ОБАВЕШТЕЊЕ У ВЕЗИ СА ПОЧЕТКОМ ШКОЛСКЕ 2020/21. ГОДИНЕ

Датум: 26. Avgust 2020 21:01 Категорија: Новости

Поштовани родитељи ученика  ОШ „Михаило Младеновић Сеља“ у Дудовици, у току су припреме за почетак нове школске године.

Школа је због просторне организације и специфичних услова у којима ради од стране Школске управе добила сагласност за организацију „комбинованог“ модела наставе:

За ученике нижих разреда матичне школе у Дудовици и издвојених одељења у Жупањцу, Чибутковици и Брајковцу обезбеђен је адекватан простор у свему у складу са препорукама Министарства просвете и кризног штаба па ће:

- ученици од I - IV разреда свакодневно( пре подне) похађати наставу без подела на групе.

понашања током  наставе,  трајању часова и одмора и слично добићете од  професора разредне
     наставе – учитеља ваше деце).

- ученици од V – VIII разреда бити подељени у групе А и Б тако да ће:

у првој недељи

група А похађати наставу у преподневној смени понедељком, средом и петком
        (  ученици групе Б тим  данима ће пратити наставу емитовану
          на ТВ – каналима  РТС-а, без доласка у школу), а

група Б похађати наставу у преподневној смени  уторком и четвртком
          ( ученици групе А тим  данима ће пратити наставу емитовану
            на ТВ – каналима  РТС-а, без доласка у школу).

следеће недеље групе А и Б мењају дане којима долазе у школу па ће у тој недељи:

група Б похађати наставу у преподневној смени понедељком, средом и петком
           (  ученици групе А тим  данима ће пратити наставу емитовану
              на ТВ – каналима РТС-а, без доласка у школу), а

група А похађати наставу у преподневној смени  уторком и четвртком
           (  ученици групе Б тим  данима ће пратити наставу емитовану
              на ТВ – каналима РТС-а, без доласка  у школу).

( Детаљније информације о начину организовања наставе, превентивним  мерама, правилима понашања
    током  наставе,  трајању часова и одмора, којој групи припада ваше дете и слично добићете од
    одељењских старешина ваше  деце).

Праћење  постигнућа и остварених исхода и оцењивање ученика чији родитељи су се изјаснили да ће
њихова деца пратити само ТВ наставу ( а не и наставу у школи) биће организовано на посебним часовима
у школи у складу са важећим правилницима о оцењивању ученика.

Сви ученици виших разреда имаће и онлајн подршку предметних наставника путем Школске Гугл учионице
и Вибер групне и појединачне комуникације.

Родитељски састанци:    V – разред     петак 28.08.2020. године   17:00  сати

У Дудовици  26.08.2020. године                                                                Директор школе, Зора Гајић.