ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ!

Датум: 13. Mart 2020 23:44 Категорија: Новости

Превенција ширења инфекције вирусом корона.

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Драги наши ученици, поштовани родитељи и запослени,

Наша школа поступа у складу са препорукама добијеним од надлежних министарстава, а у вези са превенцијом ширења инфекције вирусом корона.

Подсећамо које су то здравствене препоруке које ће се појачано примењивати:
1. Редовно одржавање школског простора: проветравање учионица, чишћење дворишта и учионица и редовно пражњење корпи за отпатке.
2. Прање и дезинфиковање подова, зидова, врата и површина клупа.
3. Редовно снабдевање течним сапуном свих тоалета, учионица и трпезарија.
4. Подстицање ученика на прање руку.
5. Препоручујемо ученицима и одраслима да не додирују очи, уста и нос неопраним рукама.
6. Не размењивати храну и не користити исте чаше и флашице за воду.
7. Употребљене папирне марамице и убрусе редовно одлагати у корпе за отпатке.
8. Препорука родитељима и ученицима да се одложе прославе и дружења.
9. Реализују се часови одељенског старешине у свим разредима посвећени одржавању личне хигијене и хигијене простора.
10. Планирамо у оквиру наставних и ваннаставних активности васпитно – здравствене теме, односно упознавање са путевима вирусних инфекција.

Учинићемо све што је у нашој моћи, али и од вас очекујемо помоћ у виду поштовања наведених мера.

Све званичне и проверене информације у вези са самим вирусом можете добити на веб страници http://covid19.rs/.
Ако код деце приметите било какве симптоме који би могли да укажу на присуство вируса, за све информације се без одлагања обратите епидемиолошкој служби на број телефона: 0648945235 или 0112684566.

Водите рачуна о личној хигијени и слушајте препоруке стручњака.